ضمانت بازگشت کالا :

امروزه يکی از عوامل موثر در حفظ رضايت مشتريان، خدمات پس از فروش مناسب است تا مشتريان بتوانند با اطمينان و آرامش کامل اقدام به خريد محصولات مورد نظر خود نمايند. ما در زطبا فی از همان ابتدای کار اصول مشتری مداری را سرلوحه کار خود قرار داده‌ايم. که علاوه بر ارائه محصولات با کيفيت، محصولات خود را با گارانتی های مناسب و در خور مشتريان عرضه نماييم تا در نهايت رضاطت مشتريان را کسب نمايم. در راستای رسيدن به اين مهم، فروشگاه اينترنتی زيبا فی در مواردی که مشتريان با مشکلاتی مواجه می شوند که نياز به استفاده از خدمات پس از فروش دارند، ۷ روز ضمانت بازگشت در نظر گرفته است. که مشتريان گرامی مي توانند با رعايت ضوابط و شرايط زيبا فی اقدام نمايند.

 

شرايط ضمانت بازگشت کالا به شرح زير است:

 

مشتری به هر دليلی قبل از ارسال کالا از خريد خود منصرف شده باشد:
در چنين حالتی اگر پس از ثبت سفارش و قبل از ارسال کالا مشتری منصرف شد بايد انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش مشتريان اعلام نمايد و سپس در خواست انصراف خود را از طريق پست الکتريکی ثبت نمايد پس از تاييد کارشناسان مربوطه مبلغ پرداختی ظرف مدت 24 ساعت به حساب مشتری واريز ميگردد.

 

در صورتی که مشتری بعد از ارسال کالااز خريد خود انصراف دهد:
در صورتی که مشتری پس از ارسال سفارش از خريد خود منصرف شد، بايد به واحد خدمات پس از فروش انصراف خود را اعلام وسپس در خواست خود رادر قسمت پست الکترينکی ثبت نمايد . کالا پس از بازگشت به انبار توسط کارشناسان بررسی ميگردد در صورت تاييد بودن مبلغ سفارش حداکثر ظرف مدت ۲۴ ساعت به حساب وی واريز خواهد شد.

توجه :

1ـ انصراف از خريد و درخواست مرجوعی به کالايي تعلق می‌گيرد که باز نشده باشد، هیچ‌گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اوليه، پلمپ، برچسب‌ها و حتی نايلون وکيوم و شيرينک، امکان مرجوع کردن را از بين خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد. لذا قبل از باز کردن و استفاده از محصول به تاريخ انقضا توجه فرمایید

2ـ امکان انصراف از خريد برای کالا‌های آرايشی و بهداشتی که پلمپ نيستند به دليل رعايت موارد بهداشتی امکان پذير نمی‌باشد.

 

در صورتی که کالا دريافتی معيوب باشد :

کالای که توسط مشتری خريداری شده باشد و دارای نقص های مانند (شکستگی ، پلمپ نبودن ، تاريخ مصرف گذشته )و يا هرگونه عيوب ظاهری ديگر باشد ميبايست حداکثر تا 24 ساعت پس از دريافت کالا به واحد خدمات پس از مشتريان اطلاع داده و سپس در قسمت پست الکترينک درخواست خود را ثبت نمايد . تا تــوسط کارشنـاسـان مربوطه مـورد بررسی قــرار گيرد و نتيجه ظرف مدت 24 تا48 ساعـت به مشتری پاسخ مي دهند .

در صورت تاييد توسط کارشناسان و اعلام عودت کالا به مشتری پس از دريافت کالا توسط انبار، بخش کنترل کيفيت مورد اعلام شده توسط مشتری را مورد بررسی قرار می‌دهد در صورت صحت کالا تعويض يا وجه آن عودت داده می‌شود در غير اين صورت کالا مجددا برای مشتری ارسال خواهد شد

توجه :

1ـ استفاده از اين سرويس تنها در صورتی امکان‌پذير است که کالا در کارتن يا جعبه اصلی خود عودت داده شود.

2ـ برای واريز هزينه پست به حساب مشتری، قبض پستی با مهر شرکت پست باید همراه کالا به شرکت ارسال گردد.

 

 

در صورتی کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد:
اگر کالای خريداری شده از نظر مشخصات يا ظاهر فيزيکی با اطلاعات و شکل ظاهری در وب سايت مغايرت باشد خــريدار بايد حــداکثر طی ۲۴ ســاعت پس از دريافت کــالا، به واحد خدمات پس از فروش از طريق تلفن موضوع را اطلاع و سپس درخواست خود را در پست الکترینکی ثبت نمايد .

در صورت تاييد توسط کارشناسان و اعلام عودت کالا به مشتری پس از دريافت کالا توسط انبار، بخش کنترل کيفيت مورد اعلام شده توسط مشتری را مورد بررسی قرار می‌دهد در صورت صحت کالا تعويض يا وجه آن عودت داده می‌شود در غير اين صورت کالا مجددا برای مشتری ارسال خواهد شد

توجه :

1ـ استفاده از اين سرويس تنها در صورتی امکان‌پذير است که کالا در کارتن يا جعبه اصلی خود عودت داده شود.

2ـ برای واريز هزينه پست به حساب مشتری، قبض پستی با مهر شرکت پست بايد همراه کالا به شرکت ارسال گردد.

 

نحوه ارسال کالای مرجوعی :

1ـ قبل از ارسال با کارشناسان خدمات پس از فروش تماس بگیرید. تا همکاران اين بخش به شما راهنمايي بدهند
2ـ از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش فروشگاه زيبا فی جداً، خودداری کنید. هرگونه هزينه و تبعات در صورت بازگشت کالا بدون اطلاع رسانی و هماهنگی با پشتيبانی و بدون انجام مراحل شرايط مرجوع کالابه زيبا فی بر عهده مشتری می‌باشد

3 ـ برای ارسال، بايد کالا در جعبه يا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی شود

از نوشتن آدرس روی جعبه يا کارتن اصلی کالا، جداً خودداری کنيد و در صورت لزوم، جعبه اصلی محصول را درون کارتن ديگری گذاشته، آن را ارسال کنيد.

4ـ در صورتی کالای ارسالی همراه هديه يااشتانتيون و تمامی ملزومات آن مي باشد آنها را نيز به همراه کالا اصلی ارسال نماييد.

5ـ برچسب زدن يا نوشتن توضيحات، آدرس يا هر مورد دیگری روی کارتن يا جعبه اصلی کالا و يا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بين خواهد برد.

 

کالای برگشتی را چطور به زيبا فی ارسال کنيد:

1ـ در شهر تهران جهت بازگردانند کالای مرجوعی خود از طرطق مامورين جمع آوری اين فروشگاه با خدمات پس ازفروش مشتریان هماهنک نماييد .

2- در صورتی که ساکن ساير شهرها هستيد، برای بازگرداندن کالا از پست پيشتاز استفاده کنید. لازم به ذکر است که هزينه های بازگرداندن کالا به غير از پست پيشتاز به عهده مشتری است و شرکت تعهدی در قبال این هزينه‌ها ندارد. ولی هزينه پست پيشتاز با ارائه فاکتور و قبض شرکت پست بر اساس تعرفه‌های شرکت پست و طبق قوانين و دستورالعمل های شرکت، پس از تاييد خدمات پس از فروش به حساب مشتری واریز می‌شود.

 

هزينه ارسال کالا :

در صورتی که ايـراد، آسيب ديدگی و يا وجود مغايرت ظاهری و فنی به تاييد کارشناسان خدمات پس از فروش اين فروشگاه برسد، هزينه‌های ارسال به عهده اين فروشگاه خواهد بود.

در صورت انصراف از خريد، يا تاييد نشدن ايراد يا مغايرت توسط کارشناسان ، هزينه ارسال و دريافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

توجه :

برای واريز هزينه پست به حساب مشتری، قبض پستی را به آدرس  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت داریدارسال گردد  و يا به شماره     000111 واتساپ کنيد تا هزينه به حساب مشتری واريز گردد.